KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14997393
nr 1499 7393
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Oljemålning, Signerad, skymning i Skärgård. Olja på duk, 102x145 cm, yttermått inklusive ram: 112x154 cm
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 20:10:08
31/10 20:05:08
Oscar Lycke
Läs mer om Oscar Lycke